Proběhlo

Vánoce přicházejí, ale tradiční již 16. Adventní oslavy v Písecké bráně letos bohužel nebudou☹ z rozhodnutí vedení MČ Praha 6 vzhledem k současným opatřením. Na severním předpolí bude od 1. adventní neděle osvětlený vánoční strom. Takže rukodělné dílny, koncerty, Mikuláš, pohádky a další bohatý sváteční program až příští rok. Samozřejmě, když se situace uvolní, hned otevřeme a třeba ještě něco stihnemePB 0

Tradiční BETLÉMSKÉ SVĚTLO bylo k dispozici v Písecké bráně ve středu 23. 12. Mnoho zájemců si přišlo připálit věčný plamínek, symbol přátelství, míru a lidské vzájemnosti, které nám přivezli skauti oddílu ŠIPKA. Dodrželi jsme samozřejmě všechna doporučená bezpečnostní opatření. 

betl světlo

betl světlo171

Letošní adventní oslavy bohužel nebyly. Na 1. adventní neděli 29. 11. byl jen rozsvícen vánoční strom a osvětleno lipové stromořadí na severním předpolí Písecké brány. Podařilo se nám zachovat alespoň tradiční předání Betlémského světla. Na  bohatý program, na který jste zvyklí si musíme počkat na příští rok.

advent obecně

Poslední den, kdy měla Písecká brána otevřeno zde symbolicky proběhlo setkání radní pro kulturu P6 Marie Kubíkové, starosty Ondřeje Koláře a místopředsedy senátu Jiřího Růžičky s řediteli základních škol a mateřských školek Prahy 6, kde jim poděkovali za jejich velmi náročnou práci v covidovém období a popřáli hezké svátky a hodně sil v příštím roce. Samozřejmě za dodržení všech hygienických nařízení.

kubíková učiteléed

Milí naši náštěvníci, sousedé, příznivci a další - s radostí otevíráme ve čtvrtek 3. prosince a doufáme, že si alespoň trochu užijete adventní čas při dobré kávě, svařáku a dalších pochutinách. Od 1. adventní neděle je předpolí Písecké brány s vánočním stromem slavnostně osvíceno. Kdo neviděl, může si  prohlédnout prodlouženou výstavu Olympijské století. Zkusíme ještě samozřejmě s respektováním všech stávajících pravidel uskutečnit aspoň nějaké tradiční akce - minimálně 23. 12. odpoledne distribuci Betlémské světla od skautů oddílu Šipka. O ostatních možných akcích budeme průběžně informovat. Přejeme klidný adventní čas a hodně zdraví

pb světla 2020

Vzhledem k opatřením vlády a dočasného a prodlouženého uzavření Písecké brány zatím do začátku prosince a zákazu jakýkoliv pěveckých akcí přesouváme Mozartovu operu Kouzelná flétna (snad prosinec). Plánované koncerty šansoniérky Renaty Drössler se Sedmihláskem (Jazz Gate), brazilsko českého páru Marie a Devanil dos Santos v rámci Fresh senior, Laco Deczi a Celula New York a další se budeme dle aktuální situace snažit zachovat a uskutečnit v náhradních termínech. V extrémně vzdušné Písecké bráně s dvoranou 2 tisíce metrů krychlových (!), šesti vchody a dokonalým původním barokním odvětráním snadno dodržíme všechny požadavky na hygienu, rozestupy a místem k sezení pro všechny.
Děkujeme za dosavadní přízeň a těšíme se na vás hned jak to půjde :-)