Proběhlo

Výstava obrazů Pavla Vavryse „Příběh Alice Garrigue Masarykové“, zakladatelky a první předsedkyně Československého Červeného kříže ke 105. výročí založení největšího humanitárního hnutí, které se neúnavně snaží pomáhat těm, kteří se ocitnou v nouzi a zmírňovat lidské utrpení na celém světě. Obrazy jsou z cyklu Česká paměť. Od 6. do 23. června.
A.G

vavrys 2

zahájení vavrys

9. června tradiční odpoledne s nejkrásnějšími operními melodiemi, tentokrát W. A. Mozarta. Sdružení Hurá do opery připravilo autorovo dílo z dětství Bastien a Bastienka v úpravě pro loutky, jednu větu z koncertu pro flétnu a klavír a zkrácenou operu Figarova svatba. Vhodné pro rodiny s dětmi. Vstup volný.
opera

Eurovolby okrsek 6020 v pátek 7. a sobotu 8. června: z celkem 709 oprávněných voličů přišlo volit 455 osob, z toho 95 s voličskými průkazy, takže účast kolem 50 %, doprovod 15 psů, poslední volič byl pan Martin z Frenštátu pod Radhoštěm, těsně před ním manželský pár z Ostravy, volil zde také ministr zahraničí J. Lipavský, jeden Čechoněmec a jedna Slovenka. Nejstarší volič který přišel 90 let, s domácí návštěvou nejstarší volička 95 let.
volby 24

vol3

Úspěšná žákyně a úspěšný žák 2024 – tradiční ocenění nejlepších 41 žáků a žákyň ze 14-ti základních škol MČ Prahy 6. Ocenění převzali od místostarostky Mariany Čapkové a vedoucí odboru školství Marie Kubíkové pamětní listy a mince, logické hry a drobné dárky. Věcné dary věnovala i Armáda ČR. Žáky pozdravil také senátor Jiří Růžička. Zahrála žákovská kapela První dech z Církevní husitské ZUŠ Harmonie.
úsp. žák

28. 5. beseda s Jiřím Peňásem, literárním publicistou a spisovatelem, kde představil nejen svou novou knihu Výprav po schwarzenberských místech. Moderovala Eva Kaiserová. V rámci Fresh senior. Vstup volný
peňas
Peňas 24

26. 5. nejkrásnější melodie z Fausta a Markétky a Bizetovy CARMEN. Vhodné pro rodiny s dětmi. Vstup volný. Hurá do opery!
opera fr

carmen1