Aktuálně

Vážení přátelé, vzhledem k horšící pandemické situaci jsme s lítostí zrušili tradiční vánoční rukodělné dílny v Písecké bráně, které měli proběhnout v neděli 28.11. od 14 do 17 hodin. Začátek adventních oslav tak proběhne jen v komorní podobě a pouze venku. V 16,40 hodin přivítáme Advent komorním vystoupením souboru Semihlásek na prostranství před Píseckou bránou a v 17 hod bude rozsvícen venkovní vánoční strom.
Prosíme vás o dodržení všech zdravotních opatření dle aktuálních pravidel a nařízení Vlády ČR.
addventní dílny NE

Zveme v sobotu 27.11. od 19 hod na  koncert "FRIEND ´N FELLOW" - CONSTANZE FRIEND - zpěv, THOMAS FELLOW - kytara (Německo). V rámci XXIV. ročníku festivalu Kytara mezi žánry. Vstupné 250 Kč. 
STB barek

Obrazy Dobroslava Halaty z nové výstavy od 27. 11. jsou expresivně malované a forma odpovídá obsahu. Jsou zrcadlem malířových pocitů, které odráží svět, ve kterém žijeme s radostmi, smutkem i nadějí. Jsou otevřenou zpovědí, kterou autor divákovi předkládá, s tajemstvím ukrytým v barvě a tvaru. Pro jeho tvorbu lze použít slova amerického malíře Jacksona Pollocka „Malovat znamená vydat se za objevením sebe sama. Každý dobrý umělec maluje to, čím je“.
Halata obrázek

Hatata

Advent 2021

Flamengo 21

300 let pb6

Letos slavíme výročí 300 let od postavení Písecké brány králem Karlem VI. r. 1721. Jak to okolnosti a vláda dovolí hned se na to vrhneme :-)