Archiv 2011

Výstava unikátních starých fotografií z přelomu 19. a 20. století ze sbírky Scheufler.
Vernisáž v pátek 25. 11. od 17 hod.
Pro velký zájem dlouženo do 6.1. 2012.

vanoce-ve-stare-praze

advent2011

Tradičně již posedmé zazněla 25. prosince v přeplněné Písecké bráně v krásné atmosféře Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby v podání orchestru Praga Simfonietta, sboru Vox Pragae, se sólisty Národního divadla a Státní opery Praha, pod taktovkou famózní Miriam Němcové. Na závěr si všichni vestoje zazpívali koledu Narodil se Kristus pán. Přítomným divákům popřála hezké svátky radní pro kulturu Prahy 6 Veronika Vymětalová.

rybovka4

rybovka5

22. prosince přinesli do Písecké brány jako každoročně betlémské světlo skauti z 96. oddílu Šipka pod vedením senátora pro Prahu 6 Petra Bratského. Celé odpoledne připalovali velkému množství zájemců plamínek věčného světla, které připutoval z místa narození Ježíše Krista z Betléma přes rakouskou Vídeň a do České republiky dorazil již po dvacátédruhé.

betlemskesvetlo

betlemskesvetlo2

betlemskesvetlo3

4. svíčku na adventním věnci zapálil s dětmi místostarosta René Pekárek, který také vylosoval výherce vánoční soutěže o mnoho cen. Probíhali také oblíbené adventní dílny. Na závěr zazpíval Břevnovský chrámový sbor v čele se sbormistrem Adolfem Melicharem díla barokních českých i zahraničních autorů a mnoho krásných koled. Na začátek koncertu všichni přítomní uctili minutou ticha zemřelého presidenta Václava Havla.

4advsvicka

vyherkyne

brevsbor1

brevsbor2

brevsbor3

17. prosince v zaplněné Písecké bráně zazpívala a besedovala Eva Pilarová za doprovodu klavíristy Milana Dvořáka.

pilarova

pilarova01