Archiv 2007

25. prosince proběhla v Písecké bráně již tradiční Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. V zaplněné bráně a jejím předpolí jí zahájil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Strhující výkon dirigentky Miriam Němcové, orchestru Praga Sinfonietta, sboru Vox Pragae a sólistů Národního divadla a Státní opery Praha Ludmily Vernerové - soprán, Sylvy Čmugrové - alt, Aleše Brisceina - tenor a Milana Bürgera - bas, odměnili diváci bouřlivým potleskem. Na závěr zazněla píseň Narodil se Kristus pán, kterou si všichni přítomní spontálně zazpívali. Mši natáčela Česká televize.

rybovamse4

23. prosince od 15 do 18 hodin si v Písecké bráně připálilo kolem stovky lidí plamínek Betlémského světla od skautů z pražského oddílu Šipka, kteří přivezli štafetu rozžatého světla od svých rakouských kolegů z Vídně. Tento novodobý symbol Vánoc cestuje každoročně až z Betléma a dostává se do mnoha domácností v Evropě. Se skauty připaloval zájemcům Betlémské světlo poslanec Petr Bratský, který také vysvělil přítomným tuto hezkou skautskou tradicí o plamínku pokoje a míru pro všechny lidi dobré vůle.

svetlo

11 - 16 hod Adventní dílny pro děti i dospělé

21. prosince proběhla v Písecké bráně charitativní dražba dražba deseti vánočních stromečků, které ozdobili: herečka a malířka Iva Hüttnerová, herečka Jana Šulcová, zpěvačka Petra Černocká, výtvarník Pavel Šťastný, členové Dejvického Divadla (Eva Měřičková, Simona Babčáková, Lenka Krobotová, Eva Suková), herec Ivan Trojan a olympijský vítěz Lukáš Pollert, dirigent Libor Pešek a arbitr slušného chování Ladislav Špaček s chotí Evou. Dražbu bravurně provedla aukční společnost Clanroy Sales a krásný výtěžek 240.000 korun dostal Domov svaté Rodiny v Praze 6 - církevní zařízení, které poskytuje celoroční služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

stromky-drazba1

13 – 17 hod Adventní dílny pro seniory
17 - 19 hod ČAS VÁNOČNÍ - přednáška Ivy Hüttnerové a Valburgy Vavřinové

16. prosince besedovaly Valburga Vavřivová a Iva Hüttnerová s návštěvníky v Písecké bráně o vánočních zvycích, obyčejích a historii.

beseda