Archiv 2008

Tradičně zazněla 25. prosince v přeplněné Písecké bráně asi 1200 diváky v krásné atmosféře Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby v podání orchestru Praga Simfonietta, sboru Vox Pragae se sólisty Ludmilou Vernerovou - soprán, Sylvou Čmugovou - alt, Jaroslavem Březinou - tenor a Ivo Hrachovcem - bas, pod taktovkou famózní Miriam Němcové. Na závěr si všichni zazpívali Narodil se Kristus pán.

rybovka

rybovka2

23. prosince přinesli do Písecké brány jako každoročně betlémské světlo skauti z oddílu Šipka. Celé odpoledne připalovali asi 200 zájemcům tento plamínek, který připutoval z místa narození Ježiše Krista z Betléma přes rakouskou Vídeň a do České republiky dorazil již podevatenácté.

betlemske-svetlo

betlemske-svetlo2

21.12. se konala poslední 11. adventní dílna. Rodiče s dětmi si mohli letos naposledy vyrobit s lektory vlastní vánoční ozdoby.
Odpoledne zapálila poslední čtvrtou svíčku na adventním věnci herečka Zlata Adamovská a popřála přítomným hezké vánoce.

adamovska

Pak vystoupila zpěvačka Petra Černocká s kytaristou Jiřím Pracným. Rozezpívali všechny diváky a hráli s dětmi hry o ceny. Petra nakonec musela zazpívat několik přídavků.

cernocka

v sobotu 20.12. proběhly letošní desáté adventní dílny, kdy si mohli zájemci vyrobit ozdoby z tradičních materiálů klasickými postupy.
Po dílnách vystoupil Břevnovský chrámový sbor u sv. Markéty, který přivítal za Prahu 6 nově zvolený radní pro oblast školství, vzdělávání, sociální oblast a evropské záležitosti PhDr. Ondřej Balatka. Tento smíšený sbor založený r. 1950 hraje pod vedením uměleckého vedoucího Adolfa Melichara duchovní hudbu a čítá 22 zpěvaček a 9 zpěváků s průměrným věkem 53 let. Na nádherný koncert v krásné vánoční atmosféře přišlo mnoho diváků, především z řad seniorů Prahy 6, pro které byl koncert speciálně připraven.

chramovysbor

Hrají a zpívají: Martha Elefteriadu - zpěv, Shahab Tolouie - zpěv, kytara a perský setár, Stanislav Barek - kytara.
Repertoár sestává z řeckých, perských a španělských písní.
19. prosince od 19 hod.

arionas

15. 12. proběhla v Písecké bráně v rámci Adventních dní dražba vánočních stromečků ve prospěch základní speciální školy rehabilitační a autistické třídy z Alžírské ulice v Praze 6 pro děti s kombinací těžkého fyzického, mentálního a smyslového postižení a žáky s autismem. Stromky ozdobili Štěpánka Hilgertová, Pavel Bobek, Iva Hüttnerová, Pavel Šťastný, Kateřina Neumannová, Dejvické divadlo zastoupené Lenkou Krobotovou, Pavel Šimčíkem, Evou Sukovou a ředitelkou Evou Měřičkovou a Zlata Adamovská s Ladislavem Špačkem a Ondřejem Soukupem. Celkem se pro postižené děti vybralo celkem 315.000 korun, za které bude ve škole realizována nová holandská metoda Snoezelen, která dětem pomůže uvolnit se, odbourat stres a napětí, vytvořit příjemnou atmosféru, snížit neklid, agresivní projevy a hyperaktivitu, rozvíjet smyslové vnímání a prohloubit vztah k rodičům a okolí. Moc děkujeme všem, kteří stromky dražili i zdobili a společnosti.

drazba-stromku2

drazba-stromku3