Archiv 2009

Tradičně zazněla 25. prosince v přeplněné Písecké bráně v krásné atmosféře Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby v podání orchestru Praga Simfonietta, sboru Vox Pragae se sólisty Ludmilou Vernerovou - soprán, Sylvou Čmugovou – alt, Alešem Brisceinem- tenor a Milan Bürger - bas, pod taktovkou famózní Miriam Němcové. Na závěr si všichni zazpívali Narodil se Kristus pán. Přítomným divákům popřál hezké svátky starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

rybovka1

23. prosince přinesli do Písecké brány jako každoročně betlémské světlo skauti z 96. oddílu Šipka. Celé odpoledne připalovali mnoha zájemcům plamínek věčného světla, které připutoval z místa narození Ježiše Krista z Betléma přes rakouskou Vídeň a do České republiky dorazil již podvacáté.

betlemsvetlo1

betlemsvetlo2

21. 12. zaplnili Píseckou bránu studenti, rodiče a příznivci Gymnázia Jan Keplera z Prahy 6 s opravdu bohatým vánočním programem

keplerka

tradičně zazpívali žáci mateřské školky Tychonova svým rodičům a mnoha dalším návštěvníkům

tychonova

15. 12. uvítala Písecké brána poprvé anglické vánoce, kdy učitelé a žáci Prague British school z Prahy 6 připravili pásmo tradičních písní a pravého anglického občerstvení

britskevanoce1

britskevanoce2

20.12. proběhly nejdříve adventní dílny, kde si mnodo návštěvníků vyrobilo vánoční ozdoby a výzdobu a byla zapálena čtvrtá svíčka na adventním věnci.
Na závěr vystoupil s pestrým programem umělecký soubor Prahy 6 Myš Maš.

zlata-nedele01

zlata-nedele02