Archiv 2010

Tradičně zazněla 25. prosince v přeplněné Písecké bráně v krásné atmosféře již popáté Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby v podání orchestru Praga Simfonietta, sboru Vox Pragae, se sólisty Národního divadla a Státní opery Praha pod taktovkou famózní Miriam Němcové. Na závěr si všichni zazpívali Narodil se Kristus pán. Přítomným divákům popřál hezké svátky starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

rybovka

rybovka1

rybovka2

Tradiční oslavy v Písecké bráně pořádané MČ Praha 6
28. 11. až 26. 12. 2010

advent2010

23. prosince přinesli do Písecké brány jako každoročně betlémské světlo skauti z 96. oddílu Šipka pod vedením senátora pro Prahu 6 Petra Bratského s manželkou. Celé odpoledne připalovali velkému množství zájemců plamínek věčného světla, které připutoval z místa narození Ježíše Krista z Betléma přes rakouskou Vídeň a do České republiky dorazil již po jednadvacáté.

betlemsvetlo1

betlemsvetlo2

19.12. na zlatou adventní neděli v Písecké bráně besedovaly s návštěvníky Michaela Dolinová a Iva Hüttnerová o vánocích a domácím štěstí. Pak spolu zapálily 4. svíčku na adventním věnci. Na závěr hezkého večera vystoupilo Duo DEJA VUE studentek Konzervatoře Jaroslava Ježka Kristýna Kleinová a Lucie Kolmanová s pásmem nejen vánočních písní.

4.advent

4.advent2

4.advent3

V sobotu 18.12. proběhly další adventní dílny, kde si nesčetní návštěvníci vyrobili vánoční ozdoby a výzdobu z tradičních materiálů.
Pak vystoupil ve strhujícím hodinovém vystoupení Břevnovský klášterní sbor v čele se sbormistrem Adolfem Melicharem. Pod jeho vedením působí chrámový sbor v Břevnově a dalších mimopražských kostelích. Sbor v počtu 40 zpěváků a hudebníků představil v Písecké bráně díla převážně barokních mistrů, české a zahraniční autory a zazpíval za podpory diváků mnoho krásných vánočních koled.

adventsbor1

adventsbor2

Již po čtvrté se včera večer uskutečnila v Písecké bráně charitativní dražba vánočních stromků ozdobených známými osobnostmi. Byli mezi nimi: modelka Pavlína Němcová, Eliška Hašková Coolidge, tým Dejvického divadla v čele s herci Taťánou Vilhelmovou, Martou Issovou a Ivanem Trojanem, ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová, sportovci Dukly zastoupení olympijskou medailistkou Lenkou Marouškovou, členové souboru The TapTap, spisovatelka Bára Nesvadbová, Marie Kousalíková, zpěvák skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal a další.
Celkový výtěžek dražby 10 ti stromků dosáhl neuvěřitelné částky 548 000 korun. 60 tisíc dostal soubor Jedličkova ústavu The Tap Tap, 488 tisíc korun půjde stacionáři pro dospělé osoby s mentálním a kombinovaným postižením SDM Sedlec, který byl postižen povodní.
Ředitelka stacionáře Ivana Ambrosová byla sumou překvapena: „Takovou částku jsem opravdu nečekala. Díky tomuto daru můžeme v příštím roce rozšířit kapacitu a přijmout více klientů, které jsme dosud nemohli uspokojit".
Děkujeme všem, kteří stromky dražili i zdobili.

BaraNesvatbova 4

DDaTV 2

HS 4

IvanTrojan 4

PavlinaNemcova 4

TapTap 2